Sitrin Taşı

Mineral taşlar, Sitrin taşı İnsan vücüdu okadar muazzam bir yapıya sahipki herşeyden bir miktar var, bu mükemmel düzen tabi bazen sapıtıyor ve yola getrimek için mineral taşlarında muazzam bir faydası var, tabi önce ne için ne kullanılması gerektiğini bilmek lazım ve nasıl kullanılacağını, gelin birlikte sitrin taşının faydalarını ve nasıl kullanılacağıan bir göz atalım.

Sitrin Taşı Özellikleri

Bir çok mineral taş grubu Kuvars başlığınınaltında toplanır ve Stirin taşıda kuvarsın bir alt türüdür. Sarı rengi ve saydam yapısı çok göz alıcıdır ve takılarda en önde yer alır. Sitrine rengini veren içeriğinde buluna demir oksitten kaynaklıdır. Kuvars ailesi taşlarının en büyük özelliği negatif enerjiyi emer ve pozitif enerji yayar. Bilimsel kısmına girmek isterdim ama çook uzun olur okumadan kaçar gidersin 🙂 hızlıca anlatmak gerekirse içeriğinde bulunan moleküler yapıların elektron dizilimleri pozitif iyon yukludur o yuzden enerji olarak negatifi sömürür ve kararlı hale geçince pozitif enerjiyi dışa kusar. bunlar tabi mil saniyelerden daha kısa zamanlarda olduğu için sürekli enerji yayılımı yapar. Sertlik derecesi 7 dir. elmasın 10 olduğunu düşünün ona göre hayet iyi :). daha çok yüzük ve kolye ucu yapımında tercih edilir. Kraliyet ailelerinde bri çok takıyı süslemiştir.

Dünyanın her yerinde rastlamak mümkündür. ham hali değersizdir ( zaten bütün taşların ham hali değersizdir ceviz kadar bir sitrini 100 liraya alırsınız işlenmiş fındık kadarını 500 liraya alırsınız)

Sitrin Taşının Faydaları

Kimyasal yapısı gereği pozitif yüklüdür ve negatif enerjiyi emer sonrasında size zamanla sağlıyacağı faydalar aşağıdaki gibidir.

  • Başarı getirici bir taş olduğuna inanlılır.
  • Taşıyan kişide mutluluk ve neşe hissi hep vardır. Kolay Kolay sinirlenmez
  • Özgüven patlamasına sebep olur
  • Kıskançlık duygusundan arındırır
  • Etrafınızda bulunan elektronik cihazlardan yayılan radyasyonu emer ( korkmayın bu radyasyon size zarar vermez ama kendinizide bunlara maruz bırakmayın)
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Özellikle hormon dengesi üzerinde etkisi vardır buna bağlı olarak kişinin menepoz, adet donemi gibi donemlerde ateşlenmesinin onune geçer
  • Uyku ile ilgili problemlerinizi aşmaya yardımcı olur.
Sertlik7
Özgül ağrılık2,65
Kimyasal İçerikSio2+Al, Fe, Ca, Li, Na, Mg ve Silikat