Opal Taşı Özellikleri ve Faydaları

Opal taşı bir çok renkte doğada bulunmktadır, bunlardan en sık takı olarak kullanılanı Sarı Opla taşıdır. Doğada çok az ratlandığı için Mineral taşlar arasında en pahalıları arasında yer almaktadır. Renk değişimi çok homojen değildir hatta farklı renkeleri tek bir taş içerisinde görmek mümkündür. Silis grubu mineraller barındırır.

Opal Taşı Özellikleri

Sertlik derecesi 5-6 arasında çıkarıldığı bölgeye göre değişkenlik gösterir. Avustralyada Asil Opal madeni en ünlü madendir buradan çıkan opaller en pahalı opallerdir. Halk arasında panzehir taşı Gökkuşağı taşı olarak ta bilinir.

Opal taşları 99 çeşit sınıfa ayrılır fakat bunlardan en yaygın bilinen türleri ise ; Ateş Opal, Jelimsi opal, Siyah opal, Kristal opal, Beyaz opal, ağaç opal ve Süt opalidir.

Sertlik5,5-6
Özgül Ağırlığı1,9-2,3
Kimyasal İçeriğiSio2nH2o ve slikat

Opal Taşı Faydaları

  • Kızgınlık halini yatıştırır
  • Göz sağlığına iyi geldiğine inanılır . ( bu konu aslında hemen hemen tüm mineral taş grubunda geçer renklerinden kaynaklı odaklanmayı sağladığı için göz odağını sürekli uyarıcı etkisiyle göze faydası olduğu düşünülür)
  • Eklam ağrılarına iyi gelir
  • Böbrek hastalarında faydalıdır
  • Parkinson Tedavisinde yardımcıdır( bende huzursuz bacak sendromu var en kısa sürede alıp deniycem bakalım faydası olacakmı yazarım buraya)
  • Utangaçlığın azalmasına yardımcı olur
  • Bağımıszlık ve özgürlük taşıdır kendini ifade özgürlük duygusunu artırır.

Opal Taşı Burç İlişkisi

Her burç kendi özelliklerine sahiptir bunu defalarca tecrübe etmişsinizdir. tam bu noktada burçlarla taşlar arasında da bir bağlantı vardır, ispatlanabilmiş bir konu olmamasına rağmen geçmişten günümüze gelen tecrübeler neticesinde bu veriler ortaya çıkmıştır.

Buçlardan Koç, Terazi, Kova, Akrep, Balık ve Yay burçlarını temsilidir opal taşı kullanımı konusunda tene temas etmesine özen gösteriniz bileklik, kolye ucu en iyi yöntemlerdir.