Nar Çiçeği Faydaları

Nar çiçeği diyince orada bir duracaksın, öyle ha diyince geçilecek bir konu değil çünkü, Nar çiçeği faydaları oldukça fazla ve kesinlikle bir okadar lezzetli. Nar çiçeği nar olgunlaşmaya başlarbaşlamaz dalından toplanır aslında sanki özünde koca bir narı barındırırcasına kuvvetli mineral ve vitaminlere sahiptir.

1 Nar çiçeğinin faydaları

Benim gibi 4 mevsim grip olmayı başarıyorsanız , doğru yazıyı okuyorsunuz nar çiçeği ile tanıştıktan sonra bu sorununuz geeçmişte bir anı olarak kalacak.

Nar çiçeği soğuk algınlığı

yukarıda da belirttiğim gibi çok sık soğuk algınlığına yakalanıyorsanız gündelik tüketim listenizin baş tacı olacak, lezzetini tabiki burada tarif edemem ama muhteşem bir aroma çaydır. Narçiçeği bunyesinde çok miktarda C vitamini içerir, Tüm kış çaylarının başlıca eklenti maddesidir bu yüzden

Ağız içi yaralarda Nar çiçeği faydaları

Diş eti iltihaplanması ve ağız içi aftlar da çok güzel bir doktordur narçiçeği. öyleki benim gibi günlük tüketenler bu hastalıkların ne olduğunu unutur giderler.

Cilt kırışıklıklarında etkili çözüm

Antioksidan içeriği sayesinde cildinizin parlak ve canlı görünmesini sağlayacak. yapacağınız nar suyunu mutlaka kapalı olarak kalmasına ve hava almamasına özen gösterin 1 aylık tüketecek kadar hazırlayın, cildinize pamukla sürebilirsiniz 10 dakika sonra su ile durulamanız yeterli olacaktır. sonuçları inanılmaz.

Sindirim yolu rahatsızlıkları

Sindirim yolu çok önemli ve hatta en önemli sistemdir. Kalp durur ölürsün, Beyin ve sinir sistemin çeker uykuda ölüsün. ama sindirim yolu rahatsızlıkları diyince aklıma walking dead yazarlarının hepsi acaba bu ızdıraplı hastalıkları yaşayarakmı o karakterleri yazıyorlar (saçma oldu ama silmiycem ) sindirim Sisteminizde faydalı bir bitkidir ama mutlaka diğer yan ürünleride tüketmenizi tavsiye ederim ( kekik Çayı, Ökse Otu, vb araştır işte armut piş azıma düş deme).

Kan Şekerini Dengeler

Bir gün Dayımlar misafirliğe geldiler ben güzel bi akşam yemeği yiyelim diye dışarı çıkardım o zamanlar kilo ile köfte ve et mekanları yeni açılmaya başlamıştı neyse birinde soluğu aldık. Yengem oğluşum ben et çok yiyemem tansiyonum , şekerim fırlar dedi. sonra masa üstünde bulunan nar ekşisine baktı ha iyi nar ekşisi varmış hiç bişey olmaz söyle dedi. canlı kanıtımdır canım yengem, güzel kadın köftesini etini yedi 2 çorba kaşığı nar ekşisinide üstüne gömdü sonra yola devam. Hayat bazen böyle gerçek tecrübeler yön verir.

Kilo alımını Önler

1.70 boyum var 71 kiloyum haftada 3 gün nar çiçeği çayı içerim ama bence alakası yok dengeli beslenmekle alakalı. Sofradan tok kalkmam asla tıka basa yemem ( Kuzu şiş, mantı, Spagetti, Köfte patates hariç :))