Kehribar taşı Özellikleri ve Faydaları

Kehribar taşının anavatanı İskandinav Bölgesi özellikle Polonya bölgesidir, Rusya, Ukrayna ve Romanya gibi ülkelerde de kehribara rastlamak mümkündür.. Kehribar bir taş değildir. Kehribar 40 milyon yıl önce ölen bir çam türü olan Pinus succinifera ağaçlarının fosilleşmiş reçinesidir. Meşhur Jurasic parktaki tarihi sivrisinek Kehribar taşı içinde olarak gösterilir ve bu sivrisinekten alınan kan örneği ile bir çok tür tekrar dünyay getirilir. Aslında film bir konuda gerçekçi davranmıştır, Kehribar reçine haldeyken içine bir çok böcek ve bakteriyide alarak fosilleşmişlerdir. Kehriibar taşının değerli olması içinde barındırdığı fosillerle eşdeğerdir.

Kehribar Taşı özellikleri

Kehribar taşı yukarıda belirttiğimiz gibi bir çam reçinesi fosilidir, malesef piyasada çok fazla taklit ürünler bulunmaktadır. sahte olmadığını anlamak için kullanılan en basit yöntem ateşe maruz bıraktığınızda buram buram çam kokusu yayar etrafına. daha tedaylı bir öğrenme içinse carbon yılı tespiti yapılır tabi takı almak için bu denli bir yol izlemek pekte akıllıca olmaz. Kolye ucu, yüzük, bileklik ve tesbih olarak karşımıza takı ürünü olarak çıkmaktadır. içeriğinde bulunan fosiller sayesinde çok dikkat çekici ve camsı olması onu özel bir takı haline getirir.

Kehribar Taşının Faydaları

Çok eski tarihlerden bu yana bir çok alanda şifa amaçlı kullanılmıştır.

  • Sindirim sistemi dengeleyiciliği olduğuna inanılır
  • Sinus problemi olanlar için faydalır
  • Çin de sakinleştirici ve ağrı kesici olarak kullanılmıştır ( tabi takı olarak kullanarak)
  • Çevresinde negatif enerjiyi emer
  • Uyku düzenleyici olarak geçer

Şifalı taşlardan fayda almak için teninize temas etmesinin faydası çok fazladır. Bu yüzden bileklik, yüzük veya kolye ucu olarak kullanılması tavsiye edilir.