Kalsedon Taşı Faydaları ve Özellikleri

Kalsedon Taşı Faydaları ve Özellikleri, Kuvars grubu taşlarından olan kalsedon taşı mumsu parlaklığa sahip bir taştır. Çoğunlukla mavi beyaz renklerde bulunur Türkiye’de en fazla eskişehir mayıslar köyünde bulunmaktadır. Değer olarak renk ve yoğunluk bakımından bazıları paha biçilemez 20 ton Kalsedon taşından 1kilo ancak çıkar bu çok değerli olanları.

Kalsedon taşı takı olarak en çok yüzük ve kolye ucu olarak kullanılır. Cilde temas etmesi Kalsedon Taşı Faydaları ve Özellikleri için tam etki almanızı sağlayacaktır. Kallsedon taşının batıl bir inanışa göre sır tuttuğu iddası yer almaktadır. içinizdeki birikmiş paylaşamadıklarınızı bu taşa fısıldamanız sizi yüklerinizden kurtaracaktır.

Kalsedon Taşının Faydaları

Kalsedon Taşı Faydaları ve Özellikleri, Mineral Taş grupları geçmişten günümüze şifa taşları olarak kullanılmış ve sonuç alınarak türlerine göre sınıflanmıştır. Kalsedon taşının faydalarına gelince aşağıda belirleteceklerimiz bunlardan yalnızca bir kaçı.

  • İyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder, Daha optimist biri olmanız adına çok faydası olacaktır.
  • Hassalığı ve anlayışlı davranma biçimini ön plana çıkarır.
  • Kişinin özgüvenini artırır ve hitabet gücünü artırır
  • Nazara karşılı koruyucu özelliği vardır.
  • Negatif enerjiyi emer ve pozitif enerji sağlar. Kolye ucu bileklik yada ne şekilde kullanıyorsanız vücudunuza temas etmesine özen gösterin ve biriken negatif enerjiden arındırmak için haftada bir toprakla temas etmesini sağlayın yada akan bir su (musluktan akan suda olur) içerisine koyun.
  • Zihin ve duygusallık arasında denge sağlar
  • Troid bezinin Problemlerini minimize eder
  • Cinsel problemlerde etkili bir çözüm aracıdır.

Kalsedon Taşının Özellikleri

Tüm Mineraller taşlardan insanlara fayda sağlayan bir çok özellik tecrübe ile keşfedilmiştir. Ama tüm şifalanma süreci bireyin kenidisnde başlar mineral taşlar sadece bu alanda yaydığı enerji ile sizin şifalanma sürecinizde size ekstra enerji sağlayaktır. Yani aracınız var aracınızda yakıt var ama aracınız çalışmaya başlamadan depodaki yakıtın size hiç bir faydası yoktur. Geçenlerde okuduğum bir kitapta Yeniden Başlamak için önce herşeyimizle ölmemiz gerekiyor diyordu.

Sertlik6,5-7
Özgül Ağırlık2,6
Kimyasal İçerikSlikatlar, oksitler ve kuvars grubu
RenkMavi, Beyaz, Gri, yeşil

Kalsedon taşınının yanında olması gereken şifalı taş Jasper taşı, Jasper taşının Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir