Ametist Taşı

Bir taşın insan sağlına faydası olur mu? Eğer bu taş Ametist taşıysa faydası olur. Mineral taşlar geçmişten günümüze sürekli şifa amaçlı kullanılmış ve gözle görülür faydaları neticesinde bugüne kadar bilgiler aktarılmıştır. Tarih kitaplarında, Din kitaplarında bir çok mineral taşın faydaları hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Ametist Taşı Kuvars ailesinin mor renkli taşıdır, içinde barındırdığı kimyasallar neticesinde bu renge ulaşmıştır.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist taşı renk bakımından morun tonları ile var olurlar ve çıkarıldığı bölgeye göre renk değişkenliği gösterir.

Ametist taşı içeriğinde demir barındırdığından dolayı direk su altında yıkanması önerilmez, demirin oksitlenmesi sonucu renk değişimine maruz kalır bunun yerine daha çok nemli bir bezle silmeniz rengini uzun süre canlı kalmasını sağlar. Kristalize kuvars grubu pozitif enerji yayan taşlar arasındadır Ametist taşı bu özelliği ve renginin göz alıcılığı ile bir çok takıda kullanılmaktadır, Kullanan kişinin negatif enerjisini emer ve pozitif enerji olarak kullanıcısına hediye eder. Bu enerji yayılımları günümüzde bir çok manyetik test alan sonuçları ile de ispatlanmıştır. Kuvars grubu taşlar bir çok alanda kullanılır; Frekansın daha çok yayılımını sağlamak için Radyo frekans dağıtıcılarında, Tv uydu dağıtıcılarında , Uzay teknolojisinde ( Hubbel teleskopunda özellikle kullanıldığı belirtilmiştir).

Ametist Taşı Faydaları

Aşağıda yer alan Bir çok veri yüzyıllardır kullanılarak elde edilmiş deneyimler neticesinde günümüze kadar kitaplar aracılığı ile aktarılmış bilgilerdir, bilimsel olarak çok az bir kısmı ispatlana bilinmiştir;

  • Sindirim sistemini düzenler
  • Bağışıklık sisteminin arınmasını ve güçlenmesinde etkilidir.
  • Motive edicidir
  • hafızayı güçlendirir
  • Hormon düzenleyici etkisi vardır
  • baş ağrısında hafifletici etkisi vardır ( bizzat denedim her seferinde uzun süren baş ağrılarım çok kısa ve hafif oldu , başım ağrıdığında uzanıyorum anlıma koyuyorum 5 dakika, müthiş faydasını görüyorum)
  • Öfke, kin ve korkuyu yatıştırır, stresi giderir. ( benim tecrübem şu yönde bileklik olarak kullanıyorum ara sıra bu tarz stresli anımda istemisz şekilde elimde tutuyorum tüm konsantrasyonum elime yoğunlaştığını düşünüyorum bu yüzden hemen sakinleşiyorum yani gayet başarılı )
  • gözlere iyi gelir. ( bir makalede okumuştum Mor rengi gözde uyarıcı renkler arasında yer alırmış odaklanma problemlerinde mor renkli resimler gösterilerek göz odağı düzenlemsi yapılırmış. o makaleyi okuyunca bu bilgi ha tamam şimdi oldu dedirtmişti.)
  • Tansiyonu dengeler
  • Hediye olarak alındığında kabul etmeyecek kimseyi tanımıyorum 🙂 mutluluk verir.

Ametist Taşı

Kimyasal İçerikSiO2, AL, Ca, Fe, Mg, Li, Na, Oxides
RenkMor ve tonları
Sertlik7
Özgül Ağırlık2,65